Expecto Patronum

Expecto Patronum
Gynėjo kerai
Tipas: Kerai
Šviesa: Sidabrinė
Efektas: Iššaukia gynėją

Aprašymas

Gynėjo kerai (Expecto Patronum) – vieni iš populiariausių ir vieni iš stipriausių gynybinių kerų, žinomų burtininkų pasaulyje. Tai ypač sudėtingi kerai, kurie iš dalies pažadina apčiuopiamą teigiamą energiją, vadinamą Gynėju arba dvasiniu globėju. Tai yra pagrindinis apsisaugojimo būdas nuo pischų ir letifoldų, prieš kuriuos nėra jokio kito apsigynimo būdo.

– EXPECTO PATRONUM! – suriko. Ir iš jo lazdelės galo išsiveržė ne beformis miglos debesėlis, o švytintis, spindintis sidabrinis gyvūnas.


Istorija

Žinoma, kad Expecto Patronum kerai yra naudojami nuo senovės laikų, tačiau nėra žinoma, kas ir kada juos sukūrė. Pasak legendos, vienas iš garsiausių gynėjų buvo pelė, kuri priklausė jaunam burtininkui vardu Iljus. Jis iškvietė savo gynėją, kai jo kaimą užpuolė juodasis burtininkas Raksidijanas ir jo psichų armija. Nepaisant mažo pelės dydžio, gynėjas spindėjo akinančia šviesa, kuri sustabdė psichus, grėsmingai judėjusius per sprunkančių kaimo gyventojų minią. Įtūžęs Raksidijanas nusprendė pats pamėginti iškviesti savo gynėją, kad juo atsikratytų pelės. Deja, jis pamiršo, kad tik tyros širdies burtininkai gali iškviesti gynėjus, ir pirmą kartą istorijoje paaiškėjo, kas gali nutikti, kai talentingas, bet negarbingas burtininkas bando panaudoti šiuos kerus. Iš Raksidijano burtų lazdelės šovusios lervos greitai suėdė visą jo kūną. Kaimo gyventojai paskelbė Iljų didvyriu.

Kerėjimas ir poveikis

Šie kerai yra labai sudėtingi, tad didžioji dauguma raganų ir burtininkų negali iškviesti jokios formos gynėjo. Tad jei kam nors pavyksta sukurti net ir neryškią gynėjo formą, tai jau parodo gynėją iškvietusio asmens talentą magijos srityje. Dažniausiai burtininkų gynėjai būna šunys, katės ar arkliai, tačiau svarbu prisiminti, kad turintys formą gynėjai yra reti. Kiekvienas gynėjas yra unikalus, kaip ir jo kūrėjas. Net identiškų dvynių sukurti gynėjai būna visiškai skirtingi.

Tam, kad šie kerai pavyktų, reikia susitelkti į laimingiausią arba linksmiausią prisiminimą, kurį žmogus gali prisiminti – kuo linksmesnis prisiminimas, tuo stipresni kerai bus. Taip pat galima įsivaizduoti kažkokį scenarijų, kuris atstotų linksmą prisiminimą. Ištarus burtažodį Expecto Patronum, iš burtų lazdelės galiuko pasirodo gynėjas, kurį galima nukreipti į taikinį.

Taip pat kai kuriems burtininkams ar raganoms gali nepavykti iškviesti gynėjo tol, kol neišgyveno kokio nors psichologinio sukrėtimo. Atsižvelgiant į tai, kad kerų sėkmė priklauso nuo psichinės būsenos, gynėją sunkiau iškviesti emociškai sunkiose aplinkybėse. Nors tikima, kad tik tyros širdies burtininkai gali iššaukti gynėją, tai nėra tiesa, kadangi formą turinčius gynėjus yra pavykę iškviesti ir piktavaliams burtininkams.

Gynėjo forma

Sėkmingai iškviestas gynėjas gali turėti formą arba būti beformis. Abiejų tipų gynėjai skiriasi savo pasirodymu ir stiprumu.
Beformis
Beformis gynėjas neatspindi jokios būtybės ir gali turėti vos kelis išskirtinius bruožus. Beformis gynėjas tėra tik iš lazdelės galo pasirodę sidabriniai garai ar dūmai. Toks gynėjas tinka tik pristabdyti psichams, bet ne jiems atbaidyti ir apsaugoti nuo jų burtininką. Beformis gynėjas nėra tikrasis gynėjas, tai tik silpnesnė tikrųjų kerų versija.
Turintis formą
Formą turintis gynėjas yra tas, kuris įgauną šviesiai sidabrinės spalvos, permatomo gyvūno figūrą. Daugelis gynėjų atspindi paprastą gyvūną, magiškų būtybių formos yra retesnės. Kai kurie gynėjai įgauna išnykusio gyvūno formą, tačiau tokie gynėjai yra ypatingai reti. Tai yra stipriausia gynėjo forma, kuri gali visiškai nuvyti psichus. Gyvūnas, kuris pasirodo iškvietus gynėją, atspindi jį iškvietusio žmogaus asmenybę. Gynėjo forma gali pasikeisti, jei burtininkas patiria stiprius emocinius išgyvenimus, įskaitant ir neblėstančią meilę. Gynėjus galima naudoti ir komunikacijai. Jie gali perduoti žinutę kitiems burtininkams, kalbėdami jį iškvietusio burtininko balsu.

Žodžio kilmė

Lotynų kalboje patronus reiškia „gynėjas“, „globėjas“ arba tiesiog „patronas“, ką ir atspindi paties burtažodžio funkcija. Žodžiai exspecto ir expecto lotynų kalboje reiškia „aš laukiu“ arba „aš tikiuosi“, todėl pilna burtažodžio reikšmė – „aš laukiu gynėjo“.